fbpx

Fundacja „Jesteśmy razem. Pomagamy!” przekazała sprzęt medyczny dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
To kolejna odsłona akcji, która zjednoczyła polski biznes i trwa od początku pandemii COVID-19 w Polsce.
Do CZD trafiło teraz 20 dziecięcych łóżeczek dwusekcyjnych, cztery łóżeczka elektryczne, pięć statywów kroplówkowych oraz 16 szafek metalowych do łóżeczek dziecięcych.

To dla nas bardzo cenny dar. Gorąco dziękujemy Fundacji i jej Partnerom za to wsparcie, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym – powiedział dr Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.
Zgodnie z decyzją pielęgniarek, nowoczesny sprzęt trafi do Kliniki Kardiologii.

Wzruszenia nie kryła Anna Turska, wiceprezes Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj reprezentować wszystkich przedsiębiorców, którzy wsparli naszą Akcję. Warto przypomnieć, że w bardzo krótkim czasie przekazali oni pomoc o wartości ponad 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem. To właśnie dzięki nim mogliśmy dołożyć swoją skromną cegiełkę do tego bardzo intensywnie rozbudowującego się Instytutu i przekazać wyposażenie dla Kliniki Kardiologii – podkreśliła.

Inicjatorem akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex S.A. oraz Fundacji Rodziny Gierszewskich.
Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo „solidarność” znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd, pomysł aby stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy!” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią – mówił w marcu, inicjując to niezwykłe przedsięwzięcie.
I to się udało! W akcję „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” zaangażowało się ponad 70 firm i instytucji z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in.: Drutex, Budimex, LPP, Shell, 4F, Dr Irena Eris, Posnet, Grupa Kęty, Best, Aviva, Santander, Swiss Krono, Tubądzin i wiele innych.

Dzięki tak potężnemu partnerstwu szpitale, placówki medyczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polski otrzymały niezbędny sprzęt w tym respiratory i łóżka, środki ochrony osobistej oraz wsparcie rzeczowe, według zgłaszanego zapotrzebowania i możliwości donatorów. W kwietniu powołano do życia fundację „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Obecnie organizuje ona dalsze wsparcie dla szpitali a wśród celów swojej działalności ma m.in. prowadzenie i wspieranie działalności z zakresu ochrony zdrowia, promocji profilaktyki zdrowotnej, niesienie pomocy osobom dotkniętym pandemią COVID-19, działalność wspomagającą rozwój farmacji, farmakologii, techniki, biotechnologii, pomoc społeczną, w szczególności wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz promocję i organizację wolontariatu.

Kategorie: Pomogliśmy